| Katiyusha a întrebat:

Bună tuturor! Aș dori să îi întreb pe cunoscători la ce se dă examen de admitere la Universitatea Româno Americană? Pe site-ul lor explicația este foarte vagă: spun că examenul se dă la una din disciplinele de concurs (matematică, informatică, geografie, istorie, română, engleză, economie etc.) și apoi se face media cu nota de la Bacalaureat. Ceea ce eu nu înțeleg este dacă pentru Facultatea de Marketing din cadrul Universității pot da examen la alegere la oricare dintre disciplinele de concurs sau trebuie să dau la una anume, specifică pentru fiecare facultate în parte. Vă mulțumesc anticipat pentru ajutorul oferit!

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Tu nu crezi nici ceea ce scrie negru pe alb?!---se specifica clar, in doua pagini, ca disciplinele de concurs sunt la alegere, alegandu-se una dintre ele, indiferent facultatea.
Vezi cele doua pagini care "spun" acelasi lucru :
http://www.rau.ro/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=102
http://www.rau.ro/......embrie.jpg

| LucianStroe a răspuns:

Mi se pare de la sine inteles ca fiecare facultate are o anumita materie dintre toate acestea, cea care e mai apropiata de profilul facultatii...Doar n-o sa dai geografie pentru facultatea de matematica, zau asa.

Probabil ca la fiecare facultate in parte se specifica la ce se da, continua si cauta!