| Zulicious a întrebat:

Am facut o compunere despre prietena mea cea mai buna dar nu stiu ce titlu sa-i pun.Cine ma ajuta primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Saya a răspuns:

Prietenie adevarata
Arta prieteniei
Suflete legate
Prietena mea cea mai buna
Prietenia

20 răspunsuri:
| тøхх a răspuns:

Pai... Poti pune numele prietenei tale
Sau : Prietena mea cea mai buna
Sau : Ea este... [ Numele ei ]

| cornelia_9446 a răspuns:

Stiu doar douahappy
Ea este[numele prietenei tale]
Prietena mea!

| Diana_6039 a răspuns:

Poti sa pui: My best friend sau daca vrei in romana Prietena mea

| pisins a răspuns:

Pai titlul este cea mai buna prietena

| Andradaa_3753 a răspuns:

Amintiri ce raman pentru totdeauna
eu una asa am pus
si a fost bine:*

| TitiDrLove a răspuns:

Haha big grin

| NeGaTiwE a răspuns:

Pai simplu spune ca ea este prietena ta cea mai buna va intelegeti bine si va distrati mereu toata ziua mergeti amandoua la scoala sunteti vecine etc.sa pui si cati ani are si cum v-ati cunoscut si cand v-ati cunoscut etcwinking succes

| xMoonlight a răspuns:

Buna! Ajutorul meu de nadejde, Prietena mea cea mai buna, Cea care gandeste ca si mine, O prietena adevarata...si multe altele.Mult succes la scoala! Bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea ma buna prietena... daca te-am ajutat pre tarziu, imi cer scuzehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietena mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna prietena a mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietena mea se numeste ( numele prietenii)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietena mea

| AMa19 a răspuns:

Pai ai pute sa ai pui cum am pus eu:'Prietena mea(... numele...)"

| AMa19 a răspuns:

Uite iti dau o compunere exemplu:
Prietena mea Iulia
Am o pietena dar totodata imi este si colega, ea se numeste Iulia.
Este o fata foarte draguta si politicoasa, mere se compoara frumos cu cei din jurul ei mai ales cu oamenii care si-au trait tariul ce frumos. Cand priveste la mine, parca as vedea primele raze ale soarelui.Ea este o fata foarte generoas si onesta, se imbraca cu haine foarte frumoase si decente.
Mere cand o vad nu este niciodata trista, ea zambeste din tot sufletul. Cand un om este suparat, ai alina sufletul cu vorbe frumoase ce iti rupe inima, iar imediat acel om se bucura de atentia sa.
Intr-o zi, a vazut un copil ce vroia sa rupa o floare, foarte firava si uscata. Iulia i s-a adresat copilului:
- Draga copile, de ce rupi aceasta floare mica si firava?
- Pai nu vezi ca este ofilita?!
-Nu este nimic, aceasta floare va creste, dar acum este prea frig
pentru ea si inca are plapimioara protectoare, de asta arata asa.Dar cand se va incalzii, petalele i se va deschide si va si foarte frumoasa.
-E..., nu cred, se va usca!
-Ai sa vezi ca nu este asa.Atunci Iulia, il duse pe acel copil, pe un camp plin cu flori parfumate si colorate.
-Oau..., ce frumoase sunt!
-Vezi, asa erau si ele ca floarea intalnita mai dinainte!
- Chear..., de acum nu voi mai rupe nici o floare, din contra le voi ocroti!
Iata ca draga mea prietena a convins cu vorbe frumoase si calde un copil sa faca o fapta buna pentru acea floare.

| maturik a răspuns:

Ca doua surori

| Patricia_8331 a răspuns:

Buna, Anya! eu ti-as recomanda sa ii pui titlul compunerii "prietena mea inexpugnabila" pentru ca profesorii se vor uimii de acest cuvant ciudat dar in primul rand o vei face pe prietena ta sa se simta foarte foarte bine... big grinbig grinbig grin

| Patricia_8331 a răspuns:

Ce parere ai anya? primesc funda?big grin

| Patricia_8331 a răspuns:

Iti place anya? zi-mi te roooog :*:*:*

| Dnca a răspuns:

Buna! parerea mea este ca ar trebui sa-i pui numele,, O prietena deoseita" sau,, Cea mai buna prietena"