| kiwioana01 a întrebat:

Bună tuturor! Am terminat clasa a 11a și da, urmează bacalaureatul peste un an. Sunt la profil uman, științe sociale, iar pentru proba la alegere tind foarte mult către sociologie, deoarece simt că la geografie nu voi avea rezultatele dorite, deși am o doamnă profesor extraordinară. Problema mea este că domnul nostru de științe sociale tinde să îndrume elevii către logică pentru bac deoarece este, cred eu, materia care îi place cel mai mult dumnealui. Totodată, are și un stil de predare nu foarte practic și nici teoria nu are esență. Aș avea nevoie de niște îndrumări despre cum să încep să învăț de una singură, cam ce ar trebui să fac. Nu am cunoștințe care să fi dat bacul la sociologie pentru că în liceul meu toți aleg geografia. Vă mulțumesc anticipat pentru ajutor!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Cinstit la geogra, iei min 6 ACUM fără să inveți nimic. Citeste un subiect să vezi că e așa!