| Larissa73678282 a întrebat:

Buna tuturor, as dori sa știu dacă mai este posibil sa dau bacalaureatul dacă nu am terminat clasa a12a. Am făcut marea prostie de a pleca din România in Marea Britanie fără a termina liceul și oarecum l-am terminat aici dar nu cu ce examene îmi trebuie la facultate. Am 21 de ani și as dori sa fac o facultate aici pentru a avea o cariera dar nu sunt sigura dacă mai este vreo șansa pentru a da bacul dar dacă este cum ar trebui sa procedez? Mulțumesc,

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este posibil, dar numai dupa ce faci echivalarea studiilor facute in MB.
Detalii vezi aici:
https://cnred.edu.ro/......asele-1-12