| Anonymus123 a întrebat:

As vrea si eu o lista cu rechizitele necesare clasei a VII-a daca nu va suparati. Mi-am facut si eu una, dar vreau sa le compar. Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| mihamika99 a răspuns:

Pai... 4 caiete A4 mate, 4 caiete A4 dictando, 5 caiete A5 mate, 5 caiete A5 dictando, cate 4 caiete de muzica/geografie/biologie, bloc de desen. unele s-ar putea sa nu-ti ajunga, mai ales blocul de desen si caietele A5, dar mai cumperi tu pe parcurs.
poti sa folosesti pixurile, riglele, creioanele etc. de anul trecut. le aduni pe toate, alegi care le vei folosi la scoala, eventual mai cumperi ce-ti lipseste. sa-ti iei si rezerve (vreo 10 din alea mici cam asa)/calimara de stilou si mine de creion mecanic (vreo 3 rezerve din alea cu mine). sa ai rigla/echer, raportor si compas (insa nu mai tin minte daca e nevoie sau nu de compas intr-a 7a).
mai ia-ti "maruntisuri": vreo doua mape, dosar + folii din alea, acuarele + pensule (daca nu mai sunt bune cele de anul trecut).
carti va da de la scoala cand incepeti anul, iar daca va fi nevoie de culegeri/caiete speciale va vor spune profesorii.

sper ca te-am ajutat

2 răspunsuri:
| Ceriik a răspuns:

Pix, creion, guma de sters, rigla, ascutitoare, bloc de desen, manuale, caiete, creioane de desenat etc