| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, biologii lucreza si cu cifre sau doar cu litere?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, cifrele se folosesc in toate domeniile.

| doctorandus a răspuns:

Dap, cine face cercetare in biologie trebuie sa stie statistica.

| Catrice a răspuns:

Nu, ei număra speciile si scriu statistici folosind litere in loc de cifre (trei sute douăzeci si opt de ursi, șapte mii patru sute douăzeci si unu de lupi...)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că și cu cifre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor Numai la preoti vezi numerele scrise cu litere, pentru ca ei nu stiu matematica, pe vremuri nu era scoala obligatorie.
Ca sa fi profesor de biologie trebuie totusi sa termini scoala, si sa stii matematica.

Răspuns utilizator avertizat