| DarQueen a întrebat:

Buna tuturor. Ce carti bune mi-ati recomanda sa citesc?
Am citit cartile din saga Amurg si m-au fermecat.
Mi-a placut si Codul lui DaVinci la nebunie.

7 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Dacă ţi-a plăcut Codul lui Da Vinci, poţi încerca şi alte cărţi în acest gen, cele scrise de Clive Cussler-Aurul incaşilor, Sahara, Walhalla, Odiseea troiană, Ian Caldwell & Dustin Thomason-Misterul manuscrisului, Thomas Gifford-Assassini, Nicole Jamet & Marie-Anne LePezennec-Dolmen, David Baldacci-Jocul orelor, Jorge Molist-Inelul, A J Hartley-Masca lui Atreus şi, nu în ultimul rând, Îngeri şi demoni a lui Dan Brown,(mie mi-a plăcut mai mult decât Codul) sau Simbolul pierdut. Iar mai apropiate de stilul Twilight-Jurnalele vampirilor de L J Smith, seria Vampirii Sudului de Charlaine Harris, seria Anita Blake Vampire Hunter de Laurell K Hamilton

| anna01 a răspuns:

Peter Pan, la fel de facinant.Harry Potter si P.Coehlo, nelipsiti din biblioteca unui cititor cult.

| DarQueen explică:

Vad niste raspunsuri care ma socheaza, si asta din cauza ca am mantionat ca mi-a placut Codul lui DaVinci.
Pentru cei care au raspuns cu legatura la Biblie, le spun ca am citit-o si nu cred ca romanul lui Dan Brown, care, evident este fictiune, schimba adevarul biblic.

| BRG a răspuns:

Biblia

| ellenutzza a răspuns:

Poti citi GAZDA de Stephenie Meyer. este foarte frumoasa. are un subiect mai aparte...(pot spune ca intrece saga amurg. da, si eu sunt fanbig grin)

de ceva timp m`am apucat de seria CASA NOPTII de p. c. cast si kristin cast. la noi in tara nu au aparut decat primele doua volume, SEMNUL si TRADAREA. mi-au placut foarte mult. mai ales o sa te surprinda intorsatura pe care o iau lucrurile in al doilea volum. autoarele folosesc un ton adolescentin si povestea te va captiva cu siguranta.

o prietena de`a mea pasionata ca si mine de literatura fantasy si SF s`a apucat de primul volum din JURNALELE VAMPIRILOR, numit TREZIREA, scris de l. j. smith si e foarte incantata.

alte carti... poti incerca LUNA PLINA de kelley armstrog. (insa pe mine nu m`a incantat asa mult ca celelalte, dar o poti incerca)

de asemenea cartile scrise de anne rice (a scris foarte multe carti despre vampiri).

sper ca te-am ajutat. spor la citit! kiss wave

| B.A. a răspuns:

Aventurile din narnia sunt 7 carti super.Sunt scrise de C. S. Lewis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai citit vreodata biblia?