| Nimeni91 a întrebat:

Credeti ca se mai sustin simulari la clasele a XI si a XII anul acesta? Eu trec in clasa a XI si am tot cautat pe net ceva, o programa, dar nu gasesc decat una din anul scolar 2018-2019, nici macar de anul trecut. Stiu ca daca vor fi tot acelesi restrictii poate va fi ca anul trecut si nu se vor sustine, insa macar vreau sa stiu cat de cat, sa iau o nota bunicica.

6 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Nu era scoasă pentru clasa a XI -a anul acesta?
Oricum e inutilă simularea din a XI-a, mai ales la uman unde nici nu ai materia pe care o vei da la unele.

| Nimeni91 explică (pentru zurick):

Da, stiu ca nu e foarte utila, si am citit pe net ca era exclusa pentru anul acolar 2019-2020, insa pentru anul scolar 2020-2021 nu am gasit nimic pe net.

| Mmn a răspuns:

La cum schimba ei in fiecare zi orice..nimic nu mai este sigur

| Nimeni91 explică (pentru Mmn):

Asa este. Azi spun ca dau tot ceea ce le trebuie copiilor fara posibilitati, si maine ca nu au declarat asa ceva. Azi spun ca au tot ce este necesar, si uite ca am ajuns la inceputul anului scolar, dupa 5 luni in care au stat, tot nu este nimic sigur.

| Mmn a răspuns (pentru Nimeni91):

Mereu o sa fie asa..cand sunt persoane ca ei la "conducere". Grav e ca tot noi suferim.

| Iuli122122 a răspuns:

Si eu trec in clasa 11-a. Pana in primavara nu cred ca va fi atat de mult de grav cu corona. Daca s-a dat bacul in conditii grave, daca se deschid scolile in conditii grave. ce e o simulare? Poate a 11-a nu va da dar clasele terminale mai mult ca sigur.