| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, cum a devenit Cristian Tudor Popescu un jurnalist atat de cunoscut in Romania, chiar daca el nu a absolvit o facultate de jurnalism?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E Cristian Tudor Popescu, că e barbat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai preferatul tau Badea e ceva economist

| Curious2 explică (pentru suntserios):

Da, Mircea Badea a absolvit cursurile facultatii de economie din Universitatea Bucuresti. Initial, el voia sa se inscrie la facultatea de drept, caci mama lui e profesoara de limba romana. Acolo, la facultatetea de drept, se sustine un examen de admitere, iar daca tu nu faci meditatii/pregatire la limba romana, sansele sa treci examenul sunt 0.
Eu am trecut examenul cu brio, datorita lui, pentru ca l-am urmarit ani in sir si am acumulat multe cunostinte de la el, de la Mircea Badea.
Mircea Badea e un jurnalist interesat de drepturile omului, e un fel de aparator al drepturilor omului, de asta vorbeste foarte mult despre justitie.
Am avut un asistent universitar la facultatea de drept, care avea aceleasi idei cu ale lui Mircea Badea, cel doi erau prteni de foarte mult timp.
Asistentul universitar era avocat in baroul Iaşi. Este şi acum avocat in barou si asistent universitar. El a spus ca vrea sa plece din Romania, dupa ce işi rezolvă nişte probleme. A pus că s+a săturat de ţara asta, na, mă rog, avea celeaşi idei cu ale lui Micea Badea. Cred că sunt, şi acum, prieteni foarte buni.

| suntserios a răspuns (pentru Curious2):

"Mircea Badea e un jurnalist interesat de drepturile omului"

Nu boss, hai sa iti explic.

Badea e doar sclavul lui Voiculescu. Badea nu e interesat de nimic decat de bani. Atat tot. E platit sa manance rahat și mănânca cu polonicul. Atat tot. Punct.

| goguPatent a răspuns (pentru Curious2):

Vezi ca ai scris ceva gresit. Mircea Badea nu e jurnalist. Jignesti jurnaliștii daca ii bagi in aceeasi oala cu Badea. Sa fim seriosi.

| aXy99 a răspuns:

Nu e jurnalist, e gazetar.

| aXy99 a răspuns (pentru aXy99):

Si ca sa fiu si on topic: pentru ca spune lucrurilor pe nume, e si foarte acid si ironic, de asta.