| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, dumneavoastra ce retele sociale folositi si de ce?
Eu folosesc/ utilizez : "Facebook", "Instagram", "twitter" si "Youtube ".

13 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Youtube
Facebook
linkedin
pornhub

| Curious2 explică (pentru GdX):

Sper sa nu te superi ca te intreb, la ce foloseste "linkedin ".
La ce il folosesti tu?

| GdX a răspuns (pentru Curious2):

Www.linkedin.com Am publica activitatea profesionala. Caut joburi, primesc oferte de joburi. Vad realizari noi in tehnologie. Vad oameni care au aceleasi interese profesionale ca si mine.
Cum Facebook-ul este sa arati o latura de kko a ta pe internet, linkedin este un site in care iti arati calitatea de profesionist.
Nu stiu exact cum sa iti explic, este ca un CV. Intra si te uita.

| Curious2 explică (pentru GdX):

Aha, am inteles. Dumneavoastra de ce sunteti pasionat?

| GdX a răspuns (pentru Curious2):

De totul si nimic. Nu am pasinuni sa fiu concentrat pe ceva anume. Imi place sa invat din orice. Citesc literatura de orice tip, tehnologie, medicina, etc etc

| Curious2 explică (pentru GdX):

Hmm, pai, stiti ca UMNUL nu se imapaca cu REALUL.
Dumneavoastra lucrati mai mult cu cifre sau cu litere?
Din raspunsul dumneavostra reiese ca, preferati mai mult cifrele decat literele.

| GdX a răspuns (pentru Curious2):

Ti-am zis ca linkedin e pe parte profesionala. Pasiunile sunt ceva, profesia este altceva. Pe linkedin am partea profesionala expusa. Pasinule sunt pe FB, Instagram si ce alte retele sociale or mai exista. Dar am trecut de la faza in care puneam pe Facebook si insta ce gandeam si dezbateam cai verzi pe pereti. Profesia e publica si tot ce tine de interesul de realizare profesionala. Pasinile sunt pentru mine in timpul meu liber.

| Curious2 explică (pentru GdX):

Adica nu ati facut din pasiuni o profesie, asa e?

| GdX a răspuns (pentru Curious2):

Asa este. Si nici nu vreau sa fac profesie dintr.o pasiune ca poate pe urma ajung sa o urasc. happy

| RAY a răspuns:

Facebook,Youtube,tiki toko, whatupp, tellmymore

| Sofer a răspuns:

Facebook, messenger, Instagram, whatsapp, YouTube și tik tok.

| PainTech a răspuns:

Facebook - Pentru anunțuri locale și calendar cu zilele de naștere ale prietenilor

Messenger - Vorbesc cu câteva persoane, in special cu cele care nu au Nr de telefon

Instagram - Inițial îl făcusem sa vorbesc special cu cineva dar acum intru din când în când când nu am ce face.

WhatsApp - Vorbesc cu prietenii și colegii

YouTube - Entertainment.

Reddit - Găsești aproape orice cauti. De la sfaturi, la poze cu pisici la glume cu Trump.

Discord - Sincer nu am folosit prea mult doar la ocazionale meciuri de cs cu prietenii.

| Cesar222 a răspuns:

Youtube, Twitch, Discord, Reddit, Gore, Pornhub, Sinclips, Fantezii Erotice etc