| Curious2 a întrebat:

Bună tuturor, la facultatea de " Relaţii şi studii europene" trebuie să te pricepi/să ştii limbi străine, nu-i aşa?
Adică, dacă vei lucra in domeniul diplomaţiei, va trebui să cunoşti cel puţin limba engleză la nivel de experimantat, aşa este?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă "vei lucra in domeniul diplomaţiei, va trebui să cunoşti cel puţin limba engelză la nivel de experimantat, aşa este?"

doar engleza e cam puțin, pe bune!

| RKBlue a răspuns:

Engleza daca vei lucra intr-o tara sau in legatura cu o tara vorbitoare de engleza.
Dar, ai nevoie de cel putin o a doua limba.