| FlyFarAway a întrebat:

Buna tuturor. Mai am un an de liceu si m-ar interesa o facultate/universitate cu predare in limba engleza. Am citit recent despre Universitatea Romano-Americana din Bucuresti si ma gandeam ca as putea merge la Facultatea de Relații Comerciale și Financiar-Bancare Interne și Internaționale in cadrul acestei universitati, mai exact la programul in limba engleza (International Business). Toate bune pana aici, insa ma intrebam daca stie cineva de aici si poate sa imi spuna mai exact cum sunt conditiile, profesorii, taxele, daca tot ceea ce voi studia acolo va fi in limba engelza si daca asa va fi cam cat de greu ar putea fi acest profil tinand cont ca eu nu am urmat un profil intensiv/bilingv engleza.
Oricum pe langa aceste lucruri care imi vin in minte la momentul acesta v-as fi recunoscatoare pentru orice informatie legata de acesta universitate si mai ales de programul in limba engleza.
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Si majoritatea facultatilor de stat au si cate o sectie in limba engleza. Este adevarat ca daca nu te bazezi pe tine, dar ai bani, atunci este recomandat sa mergi la o facultate privata, asa cum este cea mentionata de tine.

| Aimèeeee a răspuns:

Facultatea de litere cu specializarea engleza.