| Alexandra_Cosmina_1996 a întrebat:

Sunt in clasa a 12 a. Vreau sa merg la medicina,in Timișoara pe specializarea de asistenta medicala generala. Vreau sa stiu ce am de facut pentru admitere, daca se intra pe baza de dosar sau examen, care este taxa etc. Am nevoie sa stiu tot ce se poate. Va rog respectuos si mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Toate informatiile de care ai nevoie si mai mult decat atat, inclusiv ultima medie de admitere 2018"la taxa" si "la buget", la vei gasi in pagina web a universitatii din Timisoara: http://www.umft.ro/admitere-2018_625

| HerculePoirot a răspuns:

Se intra pe dosar(media la bac) la AMG. Taxa de inscriere e 150 lei iar taxa de confirmare a locului e de 300 de lei.