| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor.Trec clasa a 11 si se aproprie momentul sa aleg o facultate. vreau sa plec afara iar asta inseamna ca pana la anul sa fiu sigura ce facultate aleg ca sa am timp sa'mi fac un portofoliu adecvat cerintelor facultatii respective.bineinteles ca nu stiu unde.nu ma intereseaza S. U. A. sau U.K...stiu engleza o sa'mi dau examenul cambridge anul acesta.limba a 2 este germana dar nu stiu mai nimic. m'ar interesa italia( inveti rapid limba lor) si alte tari unde sa gasesc o facultate ok si unde sa ma pot angaja in paralel si eventual unde sunt si cursuri in limba engleza. M-ar interesa domeniul de management, marketing, turism, afaceri...nu medicina politehnica. daca stiti site'uri sau aveti cunostinte sau orice fel de informatie va rog sa ma ajutati.multumesc frumos!

1 răspuns:
| Melissa_5072 a răspuns:

Buna Corina. Ideea ta de a studia in strainatate este foarte buna, iau eu ti-as recomanda Europa, si in special UK.
Poti sa te uiti pe link-urile de mai jos
pentru UK http://wiki.lsrs.ro/index.php/Infostud/Marea_Britanie
pentru Italia http://wiki.lsrs.ro/index.php/Infostud/Italia
Sper sa iti fie de folos.
Multa bafta!