| Anonymus123 a întrebat:

Va spun din star ca nu incerc sa imi fac tema ci sa inteleg lectia la desen. Doamna ne-a predat stilizarea-sunt clasa a VI-a-de la capitolul Compozitie parca. Cum se face stilizarea? Deci desenam pe caiet o luam pe o foaie subtire si cum o punem pe coala de bloc? Sau imi puteti explica cum se face? Va multumesc Anticipat-Funda

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Da.da... Nu e tema...
http://www.webdex.ro/online/dictionar/stilizare
Citeste si te lamureste, daca nu ai fost atenta la ora de desen!

| Anonymus123 explică (pentru Elianna):

Draga Elianna, iti multumesc pentru nimic. Stiu ce inseamna a stiliza. Cunosc definitia si subiectul lectiei. Si chiar am fost foarte atenta. Eu nu inteleg procedeul stiu ca doamna ne-a spus sa ne desenam modelul in caiet sa il copiem pe o foaie subtire si apoi sa il transferam pe coala blocului de desen. Eu nu stiu cum sa fac transferul de pe foaia subtire pe coala blocului de desen. Daca ma poti ajuta ti-as oferi funda cu mare placere. Dar raspuns adevarat nu mistouri ieftine pentru ca nu sunt pitipoanca sau tipul acela de copila fara minte care cum nu are ce face cum posteaza mesje "inteligente" pe facebook. Multumesc tare mult.

| Elianna a răspuns (pentru Anonymus123):

Spune "mersi " ca nu ti-am sters tema! Dar nu este prea tarziu daca mai continui polemicile cu mine.
Transferul de care ziceai se face cu o foaie de calc, care este transparenta si poti vedea desenul de dedesubt si peste care trasezi noile contururi.
Na, ca am facut-o si pe asta! Am ajutat un elev puturos.