| MihaelaMihaa a întrebat:

Vine sfarsitul lumii? Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Asyul95 a răspuns:

Buna,Mihaela

Tu crezi ca va veni sfarsitul lumii in ""2012""...nu! Pai gandeste-te logic, de unde sa stie oamenii ca Dumnezeu v-a dori sa fie sfarsitul lumii in 2012?
Abia suntem in secolul 21 si deja de murim.Prea de tot! s-a mai spus ca va veni sfarsitul lumii in anul 19... nu mai tin minte.si vezi sunt intreaga,suntem intregi,esti intreaga. Dumnezeu daca tot ar dori sa plecam dupa lumea aceastea ar face asta, dar ce crezi ca ne-ar anunta pe noi? noi pacatosii? oamenii banuiesc gresit, doar pentru a speria lumea.Ce crezi ca vom trai doar 2012 ani? ar fi culmea, si apoi sa o incepem de la inceput? gandeste-te logic! NU.CLAR CA NU!
Stai linistita, nu te uita dupa povesti!
Succes!

15 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Dacă cumva tu mori înainte de sfarsitul lumii, ce te mai interesează când este sfarsitul lumii? Si dacă cumva afli că sfarsitul lumii este peste 2 ani, ce faci ca peste 2 ani să nu fie sfarsitul lumii? Nu mai întreba de astea, unde nimeni, nu îți poate da, un răspuns corect.

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Eh, nu cred. Sfarsitul lumii va veni atunci cand va vrea Dumnezeu. Eu nu pot sa dau din palme si sa zic ''pe 21 mai, ora 18:30 si 7 secunde va cadea un meteorit pe Terra''.
Tot ce se spune la televizor sunt numai baliverne.
Pa, pa.

| 4b a răspuns:

Eeee, odata si odata tot o sa vinahappy

| Laura a răspuns:

Și tu ai auzit de chestia cu 21 mai? Stai liniștită, a fost inventată de un tip de 89 de ani, o fi dat Alzheimer-ul în el laughing.

Răspuns utilizator avertizat
| FoarteLetargic a răspuns:

Nu cred. Numai Dumnezeu stie cand o sa vina sfarsitul.
Funda?happy

| c0ol a răspuns:

Parerea mea este ca toate fazele astea cu sfarsitul lumii sunt niste aberatii cu ajutorul carora anumite programe tv incearca sa-si faca rating. Se tot spunea pe la televizor ca sfarsitul lumii va fi in 2010, ba in 2011 acum cica o sa fie in 11.11. 2111. Cel maib ine ar fi ca aceste aberatii sa nu fie bagate in seama, mai ales de copii.

| CayusMoise a răspuns:

Eu unul nu cred ca in 2012 fa vi sfarsitul lumii
Sfarsitul lumii poate fi oricand chiar si peste o ora nimeni nu stie doar dumnezeu stie

| dendendenis a răspuns:

Pai sfarsitul lumii poate venii oricand nu se stie dar daca te referi ca anul acesta sau in 2012 va veni nu crede pentru ca se spune ca nici Isus nu stie cand va veni doar Dumnezeu funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu eu presimt ca in 2012 se va intampla ceva dar nu foarte grav pentru omenire

| Andrei63673 a răspuns:

Vine mama ta cu coasa

| Dearscorpion a răspuns:

Buna! Eu nu cred! De multe ori sa mai sus dar nici un efect.

| Valisha a răspuns:

Clar nu !

| adelinaaabubulina a răspuns:

Eu nu cred, dar s-ar putea...
speram sa nu...
funda?

| Maryuca_5925 a răspuns:

Nu! Nu vine sfarsitul lumii!