| UserUnknown a întrebat:

Bună! Vineri, 10 decembrie, dau prima teză din viața (sunt in clasa a v-a) mea și îmi este foarte frică! La ultimul test am luat un 7 si am foarte multe remuscari ca nu voi lua notă mare... Am un 9 si un 7 si imi mai trebuie un 9, ca poate imi pune altul de la oral. Vreau să imi spuneți, ce tipuri de probleme se dau la teză(la matematică), vor fi multe? Este grea? Va rog ajutați-mă! Imi este foarte frică.

Răspuns Câştigător
| Mirel4412 a răspuns:

Tin minte clar momentul in care am dat si eu intr-a 5-a teza. Eram foarte speriat, credeam ca nu o sa fac bine si o sa gresesc, dar am luat 9 sau 10 la ea. Teza nu a fost grea, ci a fost chiar usoara( asta conteaza si de profesor).
Repeta notiunile de baza si sunt sigur ca o sa iei nota mare, la tezele pe care le-am dat eu in 5-8 nu primeam probleme foarte grele, ci doar probleme care sa arate ca am fost atent un semestru.

1 răspuns:
| 19flo79 a răspuns:

Teza se da din toata materia din semestru si in general cuprinde ce e mai important.
De obicei nu e greu dar depinde foarte mult de profesor.

Baftă! happy