| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Voi la ce profil ziceti sa dau? Majoritatea colegilor deja stiu asta ca m-am gandit sa va intreb pe voi, la liceul unde o sa dau eu exista doar profilul uman si mate-info si mai e si protectia mediului dar acolo se duc toti codasi scolii.
Eu vreau o cariera in medicina si ma intrebam voi ce profil ziceti sa aleg?
Sunt buna la mate, bio, chimie, limbi starine, la romana la literatura, mai prost stau la fizica.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe uman, îți va fi mai ușor la facultate.
Pa, pa.

| Bondarel99 a răspuns:

Pai daca vrei la medicina,du-te la un profil cu materii ca biologie, chimie, fizica, o sa ai mai multe oportunitati cand vei termina liceul. Daca te duci la uman, din clasa a 11 se scot multe materii ca mate,fizica, chimie, biologie, o sa-ti fie usor la bac dar nu inveti mai nimic acolo.
Eu te sfatuiesc sa te duci la un profil din asta despre care ti-am vorbit mai sus si daca consideri ca nu faci fata, te transferi la uman.
Si eu sunt la stiinte ale naturii si nu mi se pare greu deloc.

| GianinaA a răspuns:

Poti sa dai la un profil uman si dupa liceu, daca nu te razgandesti, ai putea sa dai la medicina, doar ca ar trebui sa inveti putin mai mult caci nu ai fost la profil real in liceu..parerea mea, dar tu decizi.