| Sweeety a întrebat:

Vreau dupa clasa 8 sa plec sa invat in Romania (eu sunt din Moldova) si stiu foarte putin limba engleza, puteti sa-mi spuneti cam cit de bine ar trebui sa stiu limba engleza

3 răspunsuri:
| MiyakoSaki a răspuns:

Tinand cont ca ai sa fi la liceu, ar trebui sa stii sa porti o conversatie modesta.

| KilluaZoldyck a răspuns:

Colega mea de liceu cand a terminat primele 8 clase in Moldova a venit la liceu in Romania. Ea acolo facand parca rusa nu stia nimic engleza, insa, cum "moldovenii sunt elevi renumiti pe la noi in Moldova" nu i-a fost greu intr-un semestru sa-si puna bazele(profesoara a luat-o mai usor). Si ea pana la urma a ajuns cu materia la zi si nu este printre corigenti.

| AndreeLolla a răspuns:

Nu iti trebuie lb engleza in Romania. doar daca te gandesti sa dai la un liceu profil engleza intensiv sau bilingv engleza...