| best1people a întrebat:

vreau o carte pentru bac la limba si literatura romana dar m-ar interesa una care cuprinde si comentariile necesare dar si exemple de eseuri si texte argumentative, dar sa fie cat mai obiective, deci sa nu fie ca exemplele din carti precum "Eseul".

Răspuns Câştigător
| stolz a răspuns:

Mergi la o librărie bună, "Corina" dacă este în orașul tău. Acolo au o varietate de cărți pentru BAC la română (și altele). Te uiți un pic peste ele și sigur vei găsi una (măcar) care să-ți placă.

1 răspuns:
| saftaiiustin a răspuns:

Incearca cartile de la Editura Art, sunt cele mai bune.
Nu stiu exact o carte anume.

BTW: FUNDA?