| Mariarobertina300000000 a întrebat:

Vreau sa dau la marketing, la universitatea Transilvania!
Am cateva intrebari!
Cam ce materii se fac, in ce consta acestea, in ce consta domeniile in care poti lucra, care sunt acestea? Ce credeti despre aceasta facultate, este de viitor? Va rog sa raspundeti cei care stiti sigur despre ce este vorba!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se face multa economie (microeconomie, macroeconomie, adica tot matematica dar si mai naspa), matematica, informatica economica, integrare economica, matematici aplicate in marketing, management, statistica etc.
Cu facultatea de marketing nu obtii o meserie concreta fiindca nu este o facultate vocationala, deci practic poti lucra cam pe oriunde, in call center, in multinationale din alea, banci, agentii de turism, gen faci munca de birou pe un post sau altul.
Multi termina facultatea asta si nici nu lucreaza in marketing.
Nu este ceva foarte de viitor, este cam pe aceeasi treapta cu SNSPA-ul de exemplu.
Avantajul e ca se intra pe dosar si dureaza doar 3 ani.