| bnx19 a întrebat:

Vreau sa dau la politehnica la automatica si calculatoare in Timisoara anul acesta. Daca este cineva care a terminat politehnica si doreste sa imi dea niste sfaturi e binevenit. Am cateva intrebari : cat de grea e de fapt aceasta facultate? Poti avea in acelasi timp si note bune si timp liber? Cat de apreciata este aceasta facultate in strainatate?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E pe atât de usoara pe cât îți place și înțelegi domeniul.

La orice facultate ai și timp liber. Problema e în sesiune. La urmă urmei cursurile sunt facultative și nu cred că ai mai mult de 5 6 laboratoare pe săptămână.

Facultatea e facultate. Universitatea din TM e acreditata și serioasă însă degeaba ai diploma dacă nu știi să faci nimic.