| Anahiteamo a întrebat:

Vreau sa fac compuneri pentru revista scolii si nu am nici o idee. Dati-mi si mie niste idei despre altceva in afara de primavara, amurg de vara, viata, padure. Daca vreti puteti sa scrieti si cateva expresii care pot fi folosibilewinking Doar daca vreti. Dau funda! love struck

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Uite cateva sugestii:-scrie despre vise.Cum sa-ti urmezi visul.Poti spune povestea unei fete sarace,care dorea din tot sufletul sa ajunga cantareata,reporter,designer,etc.-mai poti scrie despre doi prieteni care gasesc o palarie magica si pornesc intr-o calatorie,se intalnesc cu un spiridus magic si vezi tu unde te mai zboara imaginatia.-mai poti scrie despre o padure fermecata,inventezi niste personaje care pornesc in acea padure pentru a cauta o pasare cu penajul din aur, iar acea pasare le indeplinea orice dorinta.Dar mai faci si tu niste peripetii, ca doar n-or gasi-o batand din palme.Sper ca te-am ajutat.Uite cateva expresii pe care le poti folosi in compunerea cu urmatul viselor:Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare.Daca nu crezi cu adevarat in visele tale ele nu se vor implini. Urmeaza-ti visul oricat de greu ar fi el. Fundita daca consideri ca te-am ajutat! PA!

5 răspunsuri:
| Edw08 a răspuns:

Scrie de tehnologie...ce s-a mai inventat...ia si tu chestii de pe descopera.ro --etc.

| biby_5971 a răspuns:

Fa ceva care sa ai atraga pe cititorii scolii.(uite cum fac euhappy Salut dragi cititori astazi am sa va vorbesc despre primavara pe care o asteptam si de care suntem mandrii exact ca in fiecare an.Ei bine., sper ca va veni cu briza aceea racoroasa care mai aduce inca mirosul iernii.Insa speram cu totii ca baba iarna sa plece. apoi poti sa mai scrii undeva in stanga revistei programul de la meciul de baschet, adica eu asa fac uite! cu totii asteptam meciul de vineri, deci va astept si pe voi la ora 17:30 si la spectacolul majoretelor care incepe la ora 17:00 deci nu pierdeti seara de vineri! mai poti da si un gen de ghid adica pe unde trebuie luat ca sa ajungi la sala unde este meciul(uite cum fac eu) sala se afla langa sala festivitatilor de la etajul 2, imediat dupa sala de arte.in timp ce treceti pe acolo va puteti opri la standul cu suveniruri care sunt gata cu autografe pretul fiecarui autograf este doar de 6 lei.Nu uita incearca sa vorbesti despre ceva care chiar ai intereseaza pe colegii tai si toata scoala. sper ca te-am ajutat kiss kiss

| mihaela_3119 a răspuns:

Scrie despre o vacanta, soare, luna sau despre un peisaj din natura despre un animal pasare despre fluturi despre dumnezeu etc sper ca ti-am fost de folos FUNDA

| ZuZaZuZu a răspuns:

Visul meu e imposibil sa nu ai un vis are nu ti-a dat de gandit a doua zi... spunel si vei fi apreciat/a