| AnormalDE a întrebat:

Buna, vreau sa imi dati un sfat.
Merita sa fac contestatie daca sunt sigur ca la mate as fi luat un 5? De exemplu primul subiect imi amintesc ca am facut tot corect si restul se adauga la un 5-6. Nota mea este 3.30 care este imposibil.
Se poate depuncta daca nu am scris frumos?

2 răspunsuri:
| Lorennn a răspuns:

Se poate depuncta daca nu se intelege. Insa la matematica nu conteaza atat de mult cum scrii atata timp cat e citibil. In schimb daca esti sigur de nota ta atunci nu ar trebui sa faci contestatie ca risti sa ti se scada sau poate cine stie ai norocul sa iti dea mai mult.

| Daniela3333 a răspuns:

Buna,din cate stiu in matematica nu conteaza cat de frumos scrii, important e sa se inteleaga ceea ce ai notat. Cat despre contestație, eu as incerca, nu ai avea nimic de pierdut la 3, 30, parerea mea. Good luck!