| AnaAna29 a întrebat:

Vreau sa invat mai bine engleza-nu vreau profesori,undeva online-Stie cineva? As vrea sa invat mai bine sa citesc, am media 10 la engleza, dar ma incurc putin la citit.Stie cineva?big grin

8 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Uneori,mai ales cand incerci sa citesti mai repede, parca ai limba legata, nu? happy Pai ai cea mai simpla metoda: citeste. Citeste cu voce tare, cat iti permite timpul, exersand iti va fi in ce in ce mai usor. Keep practicing and soon these hard things are going to be easy for you to do.

| mihaela0205 a răspuns:

Profesoara mea de engleza mi-a recomandat site-ul : http://www.engvid.com/ :)

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

De preferat manual(metode diferite) plus caseta audio sau, mai modern, cd care permit invatarea bucata cu bucata fara pc, care mi se pare greoi de folosit pentru asa ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| B0gd4n12 a răspuns:

Incearca site-il asta http://englezadelaprofesor.com/? utm_source=a-s&utm_medium=ppc&utm_campaign=a-s