| Tobessjd a întrebat:

Vreau să mă duc la mate-info însă nu am făcut mai deloc informatica in școală. Credeti că va fi o problema?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea nu fac informatica în școală generala, iar cei care fac, învață cum să folosească Microsoft Word, Power Point, adică chestii de astea pe care le înveți și acasă. Oricum la liceu, informatica se ia de la 0.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă înveți singur înainte să te duci.

| Catrice a răspuns:

Informatica se face abia la liceu. Asta tine de partea de programare.
TIC e cea care implica lucrul cu calculatorul, utilizarea programelor, componentele calculatorului etc.

| Sn4k3 a răspuns:

Majoritatea nu fac.

| XYZ02 a răspuns:

Informatica de la liceu nu are nicio legatura cu informatica din generala, du-te pe mate info fara nicio grija.

| deny2013 a răspuns:

Nu. In general se ia informatica de la 0

| Atticus13 a răspuns:

De regula se informatica se începe de la 0 în liceu. N-ai grijă, există și studenți care vin de la filo la facultate de IT și reușesc sa recupereze.