| AndyNyappy5 a întrebat:

vreau sa stiu si eu ce materii o sa am la clasa a 9a profil filologie-engleza... dar toate materiile, inclusiv cele de genul "sport, religie, desen, muzica"...trebuie sa ma duc sa fac si eu cumparaturi, si vreau sa stiu cate caiete sa-mi iau.laughing multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Sorinella20 a răspuns:

Limba romana (multe ore), Limba engleza, Limba Franceza, posibil Limba Latina, Matematica (maxim 2 ore/saptamana), Fizica, Chimie, Biologie, Ed fizica, Desen, Istorie, Geografie, Religie, Ed. Muzicala, TIC (Tehnologia Informatiei si Calculatoarelor), Logica si Argumentare si inca ceva optionale pe care vi le vor alege profesorii: Literatura Engleza, Limba si Comunicare, Istoria Religiilor. happy cam astea sunt. Iar in legatura cu caietelelaughing e clar ca trebuie sa-ti iei in mare parte caiete dictando, de preferat studentesti, dar si A5 (ca's mai practica la copiat). Bafta in noul an scolar!

2 răspunsuri:
| Ionutzsa a răspuns:

Eu iti spun ce am avut eu :
Limba romana
Limba engleza
Limba franceza
Limba latina
Matematica
Istorie
Fizica
Chimie
Biologie
Ed Fizica
Desen
Geografie
Religie
Ed muzicala
Tic
Logica
Dirigentie
+ Franceza - gramatica optional
+ Romana - Gramatica optional

eu zic sa-ti iei caiete mici (A5) si pentru ca`s mai practice la copiat cum zice sorinella20 dar si pentru ca o sa ai multe carti mari si grelelaughing si n`ai vrea sa cari pe langa ele si caiete dinalea mari, trust me laughing eu am facut prostia asta happy

| AndyNyappy5 explică:

Mersi mult!