| SpoialaNicoleta a întrebat:

Bună ziua, am 30 de ani si am numai 5 clase și as vrea sa continui să fac 8 clase. Cum fac?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Exista un program numit "A doua sansa", pentru cei care nu au terminat 8 clase. Intereseaza-te ce scoli au acest program si vei putea sa termini 8 clase. Te poti interesa la o scoala din localitatea ta de domiciliu sau la Inspectoratul Scolar din judetul tau.

| cristianvalentin337 a răspuns:

Chiar voiam sa stim, succes Nicoleta! S-ar putea sa pici in clasa cu fiicamea

| Alex9999999999999999999 a răspuns (pentru cristianvalentin337):

Esti amuzant. poate n-a avut o situatie materiala care sa-i permita sau pur si simplu pe parinti nu prea i-a interesat si nu au dus-o.ce usor e sa dai din clanta bine ce pretentii sa avem de la romani de 30-40 de ani care se simt bine doar daca rad de unii care sunt mai jos ca daca se uita mai sus incep sa plangahee hee.