Întrebare recomandată | Monica_Moni_1979 a întrebat:

Bună ziua! Am 42 de ani și aș dori să continui și eu studiile. Pot să mă înscriu la seral dacă am doar 8 clase? Vă rog mult să mă lămuriți și pe mine. Aștept răspunsul. Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, cu 8 clase te poti inscrie la un liceu seral.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La varsta asta numai faci nimic, ai pierdut demult contactul cu scoala, ce ai facut cand trebuia sa fi la scoală? Tu crezi ca scoala reală este ca in filme ca in America unde poti da la facultate la 50 de ani? Acolo e fictiune, in realitate daca nu te ti de scoala cand e vremea ei, adio.Si tu trebuie acum sa faci liceul, rîd ăia de tine la varsta ta esti babă spre deosebire de alti elevi care au 18-20 de ani si fac liceul, poate daca ai fi vrut sa faci o facultate era altceva, ca mai sunt oameni trecuti de 30 de ani care se apuca acum la maturitate de facultate, dar tu nu ai liceul aici e buba.

| frunzarescu a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Daca ai vointa poti face scoala si la 70 ani. Important este sa-ti doresti cu adevarat, sa nu iti pese de ce zic ceilalti. Vor fac glume la inceput dar apoi se vor obisnui.
Felicitari, nu renunta la idee!

| Fatamuntilor a răspuns:

Intotdeuna se gasesc solutii pentru ce vor si pot sa invete!
http://isjtulcea.ro/......RAL-1.pdf.

| dinaprilie a răspuns:

Baga si pe urma da-i la o facultate particulara cu profil farmacologie. happy

| Ana1687 a răspuns:

Da, poți, și felicitări pentru voință.

| Alinailies a răspuns:

Seral sau frecventa redusa.
Vezi ce licee au una dintre aceste optiuni.
Niciodata nu e prea tarziu.
Daca iti doresti cu adevarat sa termini liceul, fa-o!
Succes si felicitari pentru initiativa!