| Anamariacodruta a întrebat:

Am dat bacul in 1998 si am luat 5.67 pot da examenul anul acesta doar dintr-o materie sau trebuie sa repet tot examenul? Va multumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca la toate materiile ai luat note de peste 5 atunci poti alege care sa-ti fie recunoscute si vei da numai la celelalte. In cererea de inscriere la bacalaureat vei solicita la ce materii vrei sa-ti fie recunoscute notele din sesiunea anterioara. Doar daca ai luat, la o materie, nota sub 5 atunci este obligatoriu sa sustii examenul la acea materie.