| Robert_Vali_1999 a întrebat:

Bună ziua, am două întrebări.Am dat bac-ul în 2018 și nu l-am luat atunci la toate materiile.Se păstrează notele de la materiile pe care le-am promovat atunci?
Și ce-a de-a doua întrebare este legată de competențele date înainte de susținerea probelor scrise.Se mai păstrează calificativele obținute în 2018?
Ca să nu mai trebuiască să le mai dau anul ăsta din nou, vreau să i-au bac-ul.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, notele la materiile la care ai promovat sunt pastrate, daca tu ceri aceasta in cererea de inscriere la bacalaureat, la fel si competentele.
Este obligatoriu sa sustii examenul doar la materia la care nu ai obtinut cel putin nota 5.

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

La ambele întrebări îți va răspunde secretariatul școlii la care ai dat competențele și bac-ul.
Îți notezi pe hârtie întrebările și apoi suni la secretariat.

| Anonimulantisocial17 a răspuns:

Trebuie sat te duci la secretariatul scoli sa îi lasi nr de telefon ca sa te sune cand se fac inscrierile.
Atunci cand se fac insrierile te inscrii doar la problele la care ai picat si specifici ca la celelelate materi vrei sa ramana nota de data treacuta. Bafta.dar du-te la liceu urgent fiin ca daca nu te duci nu vei sti cand sunt inscrierile si poate nu apuci sa te inscrii