| Marjanovic_Alexandru_1998 a întrebat:

Am intrat la Facultatea de Istorie si Geografie, mai exact, Geografia turismului. Întrebarea mea e: Ce ar trebui să învăț sau unde pot găsi niște cursuri ca să mă pregătesc un pic dinainte? Pe cont propriu am învățat doar așezarea coontinentelor/țărilor/capitalelor, orașelor importante din Europa, America Centrala, de Sud, o parte din Africa și Asia. Munți, podișuri, mase de apă, râuri, câmpii, climă. Mi-am făcut o bază a geografiei de bază, fundamentale. Ce ar trebui să mai învăț pentru ce mă așteaptă?

Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Cauta programa de studiu pe siteul facultății și cursuri pe net.

| motorsportskr a răspuns:

Poți căuta pe site-ul facultății planul de învățământ.