| MariusPopescu10987 a întrebat:

Bună ziua! Am o întrebare pentru cei care au dat bacul sau îl vor da. Cum v-ați alocat timpul de învățat?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mariusică mamă, răspunsul la intrebarea ta nu se potrivește tuturor!
Unii dau bacul din mate alții din istorie, unii din chimie alții din info. Și mai e ceva: unii sunt mai ingrămădiți, alții mai isteți

| ReddY25 a răspuns:

Doar acasa

| OmBanal33 a răspuns:

Meditatii, si simulari acasa

| ZaidaA7x a răspuns:

Am dat bacul anul trecut la romana, istorie si logica. Nu am facut meditatii si nici profesorii nu m-au ajutat sa invat pentru ca oricum chiuleam mult si nu ma interesa? Am inceput sa invat cam inainte de simulare cu o saptamana (am trecut rapid prin toata materia) dupa am facut o pauza de o luna si am trecut din nou prin toata materia amănunțit. Am luat 8, 50 la romana, 9, 10 la istorie si 10 la logica. Media totala 9, 20. Personal, nu cred ca te va ajuta la mare lucru media daca vei da admitere la facultate (eu una nu am dat, deci m-a ajutat). Nu e nevoie sa incepi sa inveti cu nu stiu cate luni inainte ca vei uita tot, invata lucrurile logic, cauta materiale pe net ca vei gasi super multe lucruri si nu iti cumpara carti ca le vei gasi pe net in PDF. Examenul in sine nu e greu, e mai important sa inveti cum sa iti gestionezi emotiile. Eu la istorie as fi luat 9, 70, dar din cauza panicii pe care am avut-o m-am ridicat si am plecat fix dupa o ora jumatate (timpul minim de stat). Uitasesem sa scriu lucruriile pe care le gaseasi in textul suport, deci mare atentie. Iar la romana toata lumea se panicheaza din cauza eseului de la subiectul 3, desii eu cred ca eseul liber de la 1 B e unde am pierdut cel mai mult punctaj, si la fel si subiectul 2. Deci mare grija la astea!