| AnaaB10 a întrebat:

Am și eu o întrebare. Am terminat facultatea de litere specializarea romană-engleză și modulul psiho-pedagogic. Acum aș dori să devin învățătoare, dar am înteles că nu se prea poate. Mă poate sfătui cineva ce ar trebui să fac? Mulțumesc din suflet!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu facultatea si modulul pedagogic poti fi profesoara. Adreseaza-te la ISJ din judetul tau si afli daca sunt locuri libere la scolile din judet.

| AnaaB10 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc! Da, știu ca pot intra pe un post de profesoara dupa ce as da titularizarea, dar m-am gândit mai bine si as vrea sa devin învățătoare, nu profesor.