| AndreiMihnea332 a întrebat:

Am si eu o intrebare mai ciudata ce-i drept rolling on the floor.

De ce soarele pare mai luminos si mai puternic mai aproape de mare? (azi am fost in Constanta si am vazut ca acolo soarele e mai luminos decat la mine acasa in Galati. )

Nu stiu la ce categorie sa pun asta rolling on the floor

3 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Probabil pentru că lumina se reflectă pe o suprafață mare de apă.

| Catrice a răspuns:

Iluzie optica.
Sau poate erai obosit și lumina ți s-a părut mai puternică.

| Rd79 a răspuns:

De la reflexia din apa, de la faptul ca apa e mai inchisa la culoare decat pamantul (mai ales in orase), si fiind contrastul mai mare pare mai luminos.