| Florentin_Andrei_D._2001 a întrebat:

am si eu o intrebare, sunt clasa a12 a si tocmai am fost exmatriculat din cauza absențelor.
Cand ma pot înscrie iar si unde, as dori la seral și să termin cat mai repede undeva in Bucuresti

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti inscrie la acelasi liceu in anul scolar viitor (2020 - 2021).
Daca te inscrii la seral va trebui sa faci 2 ani (cl. XII - XIII), la un liceu care are si seral.

| darrio2007 a răspuns:

Dupa ce se incheie anul scolar te poti inscrie la seral. Halal de tine, mai aveai putin si terminai liceul.

| Violleta2022 a răspuns:

Ai fost exmatriculat cand mai aveai 3 luni de scoala si terminai liceul?
Wow, asta chiar te face un mare prost!

Liceul la seral se face 13 ani, iar inscrierea se face la vara.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Corect. Am si eu un var care mai avea 2 saptamani ca sa termine liceul si a spart un laborator in scoala si a furat in microscop. Exmatriculat pe loc. Nu a mai continuat liceul, in nici un fel.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți în timpul anului școlar.