| Adorsafiucopil a întrebat:

Am trecut in clasa 12 si la anul dau bacul si vreau de pe acum sa invat la cateva materii pentru medicina si vreau sa fac cateva intrebari prin preajma acestui site acestea fiind:la facultatea de medicina"carol davila" din Bucuresti ....stiu ca trebuie sa dai la materiile(chimie,biologie,fizica)sau trebuie sa alegi doar o singura materie? si cate intrebari se dau la la acel concurs pentru admitere? si cate din cate trebuie sa faci ca sa iei admiterea? la inceput trebuie sa platesti o taxa.dar cat trebuie sa platesti? va multumesc si aceste intrebari adresez studentiilor care au intrat anul acesta la facultatea"carol davila"din Bucuresti. Sunt lucruri serioase si doresc si sa stiu ca ma invat din timp la toate materiile adica(chimie, biologie, fizica)sau una dintre ele.Va multumesc!

1 răspuns:
| floryynnel a răspuns:

Sal'tare, in Bucuresti dai la bio, fizica si ch, si la medicina generala si la dentara. Nu ai de ales, la alte facultati se da din biologie si chimie/fizica la alegere 1.
Din ce am inteles, se da text grila cu intrebari(100), din bio, chimie si fizi, iar ca sa intri iti trebuie nota foarte mare(cat mai aproape de 10).
Cat priveste taxa de inmatriculare(de inscriere), cred ca ei o aleg. Citeste aici: http://www.umfcaroldavila.ro/index.php/studenti/inmatriculare

Mai am pana termin liceu, dar nu trebuie' sa fii student acolo pentru informatiile cerute de tine, uita-te la ei pe site: http://www.umfcaroldavila.ro
Iti las un link cu optiunile pe care ti le da umf,, Carol Davila", dai pe care vrei si iti zic ei tematica. http://www.umfcaroldavila.ro/......itere-2014