| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua! Am vazut ca in cadrul admiterii la facultatea de informatica trebuie sustinut un examen, iar in continuare am citit ca in cazul unei medii egale intre doi candidati se departajeaza prin media la bac la alegere intre mate/informatica sau media pe cei 4 ani la matematica.Eu sunt profil uman si am facut matematica doar primii doi ani.Pot sustine legal examenul totusi? Si in cazul departajarii sa fiu defavorat? Multumesc anticipat pentru raspuns!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti candida la facultatea de informatica, candidatura nu este conditionata de profilul pe care l-ai facut in liceu.
Si in cazul tau se va lua media la matematica pe cei 2 ani in care ai avut aceasta materie.

| Frank51 a răspuns:

Da, probabil media ta de departajare va fi materia ta de bază.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ubb cluj e facultatea