| mihaelastfania a întrebat:

Buna ziua. Anul viitor vreau sa dau admitere la liceul militar. Stiu in ce constau probele, etc. insa as mai avea cateva intrebari.
1.In ce fel ai un loc de munca asigurat dupa ce termini liceul militar? Trebuie sa faci si o facultate ca sa faci parte din armata romaniei/politie/etc, nu?
2.Ce mananci acolo?
3.La cat timp vii acasa?

Răspuns Câştigător
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

1. Nu iti asigura nici un loc la academie, o sa concurezi ca toti ceilalti. Daca vrei sa fii ofiter trebuie sa faci academia ( e echivalentul unei facultati din civilie )
2. Mancarea e buna, de asta nu trebuie sa te ingrijorezi
3. Depinde de tine si cum te comporti acolo si cum inveti. Permisiile de weekend ( adica sa mergi acasa ) se dau pe merit si daca i se pune pata unuia mai mare de acolo pe tine nu pupi plecat acasa

| mihaelastfania explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Deci clar nu poti avea un loc de munca direct dupa ce termini liceul. Trebuie sa faci facultatea obligatoriu, altfel la spalat de podele, nu?

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru mihaelastfania):

Nu treci clar la spalat podele, doar ti-am zis ca liceul militar nu iti garanteaza locul la academie. Adica liceul militar nu iti garanteaza nici un loc. Nu, nu trebuie sa faci neaparat facultatea. Poti sa dai la orice categorie de personal din armata daca ai bacul

| mihaelastfania explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Multumesc frumos

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru mihaelastfania):

Oricand cu placere

5 răspunsuri:
| Meme10Meme a răspuns:

Te omoara acolo?