| ElenaMunteanu222 a întrebat:

As dori sa aflu in ce consta poezia de tip "forta", care sunt trasaturile ei si cum as putea sa o diferentiez de celelalte tipuri de poezii. Este prima oara cand ma confrunt cu acest tip de poezie si trebuie sa recunosc ca nu l-am studiat in anii de liceu. De asemenea, daca ma puteti ajuta cu cateva exemple, v-as fi recunoscatoare. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| lllyyy a răspuns:

Poezii de forta: Lupta vietii, Regina ostrogotilor - ambele de Cosbuc

1 răspuns: