| Monyyyyy a întrebat:

as dori sa dau Cambridge, sunt studenta la Politehnica in Cluj și ma gândeam unde ar trebui sa ma inscriu.As dori in viitor cât timp sunt studenta, având in vedere ca e mai ieftin.Cam care ar fi prețul sau? Și unde l-as putea da?

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Https://www.eecentre.ro/......BRIDGE.pdf

Arad, Timisoara, Sibiu, Targu Mures...
Cam acestea ar fi centrele mai apropiate.

| Zorn a răspuns:

Depinde de tipul de examen pe care vrei sa il dai.
Pentru CAE tarifele sunt undeva pe la 600 de lei.
Te inscrii aici:
https://www.eecentre.ro/examene-cambridge-engleza/
Cauti examenul Cambridge care ti se potriveste, alegi un centru de examen si apoi completezi formularul de inscriere si achiti taxa.
https://www.eecentre.ro/examene/vizualizare-lista-examene

| girly77777 a răspuns:

Eu locuiesc în Spania, asa ca tu te pot ajuta a loc, dar la preț da. Pentru KET am dat 94 de €, adică 454, 35 lei aprox, iar pentru PET am dat 103 €, 497, 85 lei. Sper ca am fost cât de cât de folos.