| ianconnor a întrebat:

as dori sa stiu daca dupa implinirea varstei de 18 ani, voi beneficia de alocatie, in luna in care i-am implinit.
Stiu doar ca voi fi nevoit sa completez o cerere pentru a primi alocatia pana termin clasa a 12-a, dar pana depun cererea, voi primi alocatia in luna in care am implinit 18 ani?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei beneficia de alocatie de stat pentru copii doar daca urmezi studii liceale sau profesionale, pe intreaga perioada a acestora. Depune cererea la secretariat in luna anterioara celei cand implinesti 18 ani si vei primi alocatia fara intrerupere.