| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua as dori si eu sa stiu anul trecut am primit un plic cu materiile la care am ramas corigent si pe ce data vor fi examenele pentru acestea, dar nu imi amintesc exact in ce luna am primit acea instiintare. imi puteti spune perioada sau cu cat timp inainte de examene se vor trimite?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vezi data pe stampila de pe plic.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este o perioadă "fixă" ( anume precizată ) în care trebuie să se trimită acele "Înştiinţări"!
Depinde cum se organizează "activităţile" în şcoala respectivă...

Vezi perioadele în care se susţin examenele de corigenţă în Planificarea de la linkul :
http://www.isjneamt.ro/fisiere/comunicari/management/Nr._5308_-_2015.pdf

Toate cele bune!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Toți elevii corigenți primesc acasă plicuri, pentru ca părinții să fie înștiințați cu privire la situația de corigență, în care se află fiii lor. Aceștia au datoria să semneze înștiințarea, care va fi depusă la secretariatul școlii.
La ce te referi când menționezi că... "anul trecut"? Anul școlar 2014-2015?
În general, înștiințările se trimit în jurul datei de 19 iunie, în ultima zi de școală.

PERIOADA DE CORIGENȚĂ:

Clsasele a V-a, VI-a, VII-a, IX-a, X-a, XI-a, anul I si II de profesională (perioada 28 aug. - 4 sept. 2015)

Cls a VIII-a (perioada 17-19 august 2015)

Cls XII și ultimul an de profesională ( perioada 4-5 august 2015)

DATA EXACTĂ a examenelor de corigență se va afișa pe geamul școlii.

PS. Vezi că se fac pregătiri pentru examenele de corigență cu profesorul tău. E bine să nu lipsești, pentru a-i arăta că ești interesat de promovarea anului școlar. happy