| ⇒ƒℓy◕ Øη◕ RαiηცỜω☻ a întrebat:

As vrea o părere dacă merita sa urmezi școala postliceala pentru asistent de farmacie? Care este salariu pentru un asistent de farmacie? Mulțumesc

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Farmacistii sunt niste vanzatori.
Asistentii de farmacie sunt ajutoarele lor (aranjeaza marfa in magazie si pe rafturi, numara stocurile, etc.
Daca nu este persoana angajata special, atunci mai fac si curat.

| nicu991 a răspuns:

Nu stiu pentru cel de farmacie, insă eu am absolvit postliceala de asistenti generalisti si este greu de gasit post asta dacă nu ai relații, pile...etc.
Eu unul sunt dezamagit pentru că am avut niste colege care nu stiau sa tină seringa in mână și nici nu s-au omorat cu stagiile de practică insă profesează fiindcă au avut pile prin diferite spitale. Oricum... Salariile sunt mici la privat si pentru farmacisti si pentru AMG. Dacă stie altcineva mai multe amănunte...