| anonim_4396 a întrebat:

Aveti idee daca anul acesta au mai ramas locuri libere la buget, pentru sesiunea din toamna, la orice facultate din Bucuresti? Daca nu au mai ramas, imi puteti spune ce facultati au o taxa de scolarizare mai mica. Eu am cautat dar nu am gasit.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici nu ai cum sa gasesti taxa mai mica, ca nu fac reduceri preferentiale, alea sunt taxe pe care le platesc toti studenti.
Cand nu ai bani de facultate, iti iei de munca si strangi bani, iar cand ai strans destul, te inscrii la facultate si o faci.

| Utilizatorabcde a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu am spus ca vreau reduceri. Intrebam doar care sunt facultatile cu o taxa mai mica ce mai au locuri libere. De exemplu la medicina, din cate am auzit, taxa este de 9.000 lei. Insa sunt si facultati care au o taxa decenta, cam pana in 3.000 lei.

| asperger3 a răspuns:

La SNSPA din 250 de locuri de administrație publică s-au înscris pentru luni 238
Poate că mai vor face concurs pentru a ocupa locurile rămase desi sunt 12 locuri