| Mishu23 a întrebat:

Buna ziua, azi am dat simularea de clasa a 8-a la romana si ma intrebam daca este adevarata informatia aceasta : daca nu iei 6 nu te bagam in examen!. o fi adevarat, oare daca ai note mici poate sa nu te bage in examen, am auzit ca poti sa ai si 3 pe linie ca tot te baga, oricum am sanse de 6 la aceasta simulare

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat!
Unii exagereaza, pentru a speria putin elevii, dar fara nici o baza legala.

Răspuns utilizator avertizat
| AAme23 a răspuns:

Buna,
Asa ma speriau si pe mine cand eram a 8 a. Spuneau asta doar ca sa te motiveze sa inveti si sa depui efort sa iei note mari. Poti sta linistit, in examen oricum te baga.