| AndreeaPatricia01 a întrebat:

Ce credeți ca va pica anul acesta la simulare la romană? Clasa a 12-a profil REAL.
Pe ce v-au spus profesorii sa va axati?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De obicei la mate info pica ion, harap alb, enigma otiliei sau baltagul.
Nu zic sa te bazezi pe ce zic eu, e doar o constatare personala. Mai bine te-ai pune sa inveti cat maimulte ca oricum le ai pentru bac si nu cred ca vrei sa mergi pe ghicit acolo.

| CuriousStuff a răspuns:

Nimeni nu are de unde sa stie ce o sa pice. Pana si la bac au fost 3 ani consecutivi in care a picat eminescu, dupa al 2-lea an toti am putut paria ca nu o sa pice eminescu, si majoritatea nu am invatat eminescu, si ghici ce? Fix el a picat. Asa ca cel mai bine inveti tot, nu ai cum sa preziti ce o sa pice.