| anonim_4396 a întrebat:

Ceva idei pentru disertatie? Orice din domeniul administratie publica. Va multumesc!

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la Primarie si stai de vorba cu angajatii de acolo.
Incepi la secretara, o inviti la o cafea in pauza si ii explic ce doresti: sa stai de vorba cu primarul si vicele, cu sefii de compartimente si subordonatii, aleator, fiecare sa spuna ce-l doare mai tare si cum vede rezolvarea.

Acesta iti ia maxim 5 zile, iar la sfarsit faci prelucrarea informatilor primite si o serie de propuneri "destepte" (fara sa spui originea informatiilor primite).

| Paula2018 a răspuns (pentru Bula):

Pfai, primarul meu e cel care a facut o partie cu n milioane de euro, nu am de gand sa lucrez acolo. Am facut masterul din alte motive?

| Bula a răspuns (pentru Paula2018):

In acest caz, mergi direct la guvern! big grin
Vei gasi subiecte de tratat pentru o viata intreaga si si in plus!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă e orice.
Despre restaurantele chinezești din București unde poți comanda purcel de lapte sau cățel în sos Si-chuan.
Vai, scuze, am citit greșit, administrație iar nu alimentație publică!
Ooof, cura asta de slăbire, numai la mâncare îmi stă gândul...
(Glumă).

| Wr3nch a răspuns (pentru sadrian46):

Daca trebuie sa o explici nu e o gluma buna.

| Paula2018 a răspuns (pentru sadrian46):

Din pacate sunt un pic contra timp ca sa gust glumele. Multumesc oricum! happy

| sadrian46 a răspuns (pentru Wr3nch):

Este nevoie să o explic, căci unii de pe TPU mă iau în serios și am necazuri cu ei.

| sadrian46 a răspuns (pentru Paula2018):

La secretara primarului din orașul dtale, întrebi mergând direct la ea, ce problemă ar avea nevoie dl Primar să abordezi, ca lucrarea să îi folosească și lui la ceva.
Așa ai și tema și ți-ai pus o pilă acolo, să te angajeze după diplomă, la împins dosare de ici colo în primărie.

| ℓαυяα a răspuns:

Nu ti ai ales deja tema?

| viorelman11 a răspuns:

Eliminarea compartimentelor cu atributii suprapuse