| USwinter a întrebat:

Cum este la profilul stiintele naturii intensiv engleza? Am inteles ca se fac 4 ore de engleza pe saptamana.Se primesc multe teme? Este solicitant? Vreau mai multe detalii in privinta profilului.

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Am fost la mate-info intensiv engleza si colegii de la stiintele naturii intensiv engleza faceau cu alta profa engleza, erau diferente foarte mari. Nu mi se pare deloc mult sau solicitant 4h/saptamana, oricum la alt profil cred ca era cam tot acelasi numar de ore, doar ca era alta materie. Depinde de prof si de nivelul clasei, dar chiar daca ti se pare mai greu, cred ca oricui ii prinde bine engleza. La facultate am avut de tradus o groaza de pagini, pentru ca articolele nu se gaseau in romana. Mi-a prins foarte bine.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"Se primesc multe teme? Este solicitant?"

nu profilul e aici in discuție ci in mod spcific școala și/sau profii in cauză

și dacă fugi de efort (intelectual) - că asta ințeleg - du-te la filo