| Carva a întrebat:

Bună ziua! Dacă am terminat modulul psihopedagogic nivelul 1, acum 10 ani fără a preda vreodată, mai este valabil sau trebuie refăcut? Vă mulțumesc!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ca orice diplomă universitară, e valabilă pe viață

| Gabryel85 a răspuns:

E o întrebare bună. Eu, până acum, nu am auzit că își pierde valabilitatea acea diplomă, dar cine știe!?

| Carva explică (pentru Gabryel85):

Din surse neoficiale am înțeles ca dacă timp de 5 ani nu profesezi și nu îți iei titularizarea, pierzi valabilitatea certificatului. Oricum încerc mâine sa sun la inspectorat sa vad ce spun. Mulțumesc frumos pentru răspuns.

| Andreea280900 a răspuns (pentru Carva):

Buna ziua. Ce ati aflat? " expira" sau nu? Sunt si eu interesata

| EmoLemon a răspuns (pentru Carva):

Treaba cu 5 ani cred ca lumea a inteles-o gresit. Daca dupa titularizare nu iei definitivatul in termen de maxim 6 ani trebuie sa dai titularizarea din nou. Nu expira nicio diploma.